Hakkımızda

Tuna Çelik Kapı Ltd. olarak her zaman kalite, müşteri memnuniyeti ve yenilikçiliği kendimize ilke edindik ve her yeni çalışmamızda çıtayı yükselterek sektörümüzde en üst noktada yer almaya çalıştık. Devamı… Devamı…

Placeholder
Placeholder

Ürünlerimiz

Tüm ürün gruplarımızı, güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tuna Teknolojisi

Tuna Teknolojisi’nin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Placeholder

Hakkımızda

Tuna Çelik Kapı Ltd. olarak her zaman kalite, müşteri memnuniyeti ve yenilikçiliği kendimize ilke edindik ve her yeni çalışmamızda çıtayı yükselterek sektörümüzde en üst noktada yer almaya çalıştık. Devamı…

Placeholder

Ürünlerimiz

Tüm ürün gruplarımızı, güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.

Placeholder

Tuna Teknolojisi

Tuna Teknolojisi’nin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Placeholder
0
Satış Noktası

0
Ülke

0
Model

0
Yıl

Zengin Alternatif


Klasik, panel, ahşap kaplamalı lüks, ithal kaplamalı özel ürünler, kabartma ahşaplı mobilyalı ve deri kaplamalı kapılarımızla her zevke ve her türlü seçkin yapı ve projeye alternatifler sunmaktayız.


Placeholder

Tuna Kalitesi
Türkiye İle Birlikte Tüm Dünyada


Aranan bir Türk markası olmaktan gurur duymakta ve Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Türki Cumhuriyetlere kadar uzanan büyük bir coğrafyada Tuna Çelik Kapı’nın güvenliğini sunmaktayız.


0+
Kapı Çeşidi İle

Tuna kalitesini ve güvenliğini, çelik kapının yanısıra iç mekan kapılarında, mutfak & banyo dolaplarında da hissedeceksiniz… Tuna’da her zaman, bir kapıdan daha fazlasını bulursunuz…

Çelik kapılarda esas olan güvenlik ve sağlamlık unsurlarının yanına estetik, dekoratif dizayn, farklı malzemelerden oluşan zengin alternatifleri de katarak “kapı” kültürüne yeni bir boyut kazandırmaya çalıştık.


Kilit


Piyasada farklı markaların farklı kilitleri bulunmaktadır. Bu kilitler, genellikle çelik kapıcılar arasında kilit milleri sayısına göre adlandırılırlar (14 nokta, 21 nokta gibi). Aslında önemli olan nokta çelik kapının kaç noktadan değil kaç bölgeden kilitlediğidir. Çelik kapının kilit tarafında üst, orta ve alt olmak üzere üç bölgeden, bir de tepeye kilitleme yapmak kaydıyla toplam dört bölgeden kilitleme yapması yeterli güvenliği sağlayacaktır. Bunun dışında aynı bölgeden ne kadar mil kilitlediğinden öte millerin ne kadar sağlam imal edildiği daha önemlidir.


İç İskelet


Çelik kapı imalatında farklı yöntemler olmakla birlikte, çelik kapı imalatında genellikle 0.8 mm ile 2.0 mm arası çelik saclar tercih edilir. Gövde sacları genellikle 1.0 veya 1.2 mm sactan imal edilir. Çelik kapı kasasında kullanılan sac kalınlıkları ise genellikle 1.5 veya 2.0 mm şeklindedir. Daha kalın sac kullanımının tercih edilmeme sebebi hem imalat zorlukları hem de çelik kapının gereğinden ağır olup çalışmasında sorunlar yaşamamak içindir. Çelik kapı seçiminde asıl dikkat edilmesi gereken konu, çelik kapının ana gövde sacını destekleyen çelik sacların kalınlığı ve imalat şeklidir.


Barel


Çelik kapıda kullanılan barelin kırılmaması, kırılsa dahi yerinde çıkmaması çelik kapı barelleri için uygulanan güvenlik önlemleridir. Çelik kapı barelinin önüne yerleştirilen barel zırhı ise delinmeye karşı zorlaştırılmış ve kırılmayan tipte imal edilmiş olmalıdır. Aynı şekilde anahtarın, çelik kapının her yerinde uygulanan güvenlik sistemlerine uygun şekilde, patentli, maymuncukla açmaya karşı önlemler alınmış ve kopyalama yöntemleri belirli prosedürlerle gözetilen tipte olmasına özen gösterilmelidir.

TUNA Farkı

Teknoloji, en doğal görünümle kapınızda.Markalarımız

Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
PlaceholderPlaceholderPlaceholderPlaceholder

Tuna Çelik Kapı Ltd. olarak her zaman kalite, müşteri memnuniyeti ve yenilikçiliği kendimize ilke edindik ve her yeni çalışmamızda çıtayı yükselterek sektörümüzde en üst noktada yer almaya çalıştık.

Bize Ulaşın

Çelik kapı almayı düşünüyorsunuz ama sizin ihtiyaçlarınıza tam olarak hangi kapının cevap vereceğinden emin değilseniz biz buradayız!